1050 rocznica Chrztu Polski

1 maja 2016r. uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne, Powiernicy i członkowie Koła Rodzicielskiego wzięli udział w Mszy Świętej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski, która odprawiona została w Ealing Abbey.

Koncelebrowanej liturgii przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Vincent Nichols-arcybiskup Westminster i Prymas Anglii i Walii.
Wśród celebrantów obecny był także biskup pomocniczy, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej Wiesław Lechowicz.

Zebranych na nabożeństwie gości powitał Jego Ekscelencja Witold Sobków –Ambasador RP w Wielkiej Brytanii.

Po wprowadzeniu historycznym profesora Marka Kornata z Polskiej Akademii Nauk, wysłuchaliśmy wprowadzenia liturgicznego Księdza Prałata Stefana Wylężka- Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

Kardynal Vincent Nicols pięknie i serdecznie przemówił do kongregacji wspominając Mieszka I oraz podkreślając historyczne fakty chrztu Polski, wkład Polaków w obronę Wielkiej Brytanii podczas II Wojny Światowej oraz pozytywną obecność wielu emigrantów w dzisiejszych czasach.

Piękną oprawę muzyczną przygotował chór „Senza Nome” z lokalnej Polskiej Misji Katolickiej w Coventry, który rozpoczął nabożeństwo „Bogurodzicą”, a zakończył wykonaniem „Boże coś Polskę”.

Po specjalnym błogosławieństwie i zakończonym nabożeństwie udaliśmy się do sali Orchard Hall na spotkanie przy kawie i herbacie, które efektownie przygotowało polskie harcerstwo.

Mieliśmy możliwość rozmowy z kardynałem, podczas której pytał się On o naszą polską szkołę i pracę związaną z jej prowadzeniem.

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera