Koncert Młodych Talentów

W sobotę 31 stycznia 2015, w Sali Windsor Hall odbył się “ Koncert Młodych Talentów”, który przygotowały panie Kornelia Ochocka i Hanna Woś.

Powitania i bardzo profesjonalna konferansjerka młodych uczestników konkursu zapowiedziały dla widzów wieczór różnorodnych talentów.

Koncert rozpoczęli członkowie chóru Polskiej Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Tadeusza Kościuszki na Ealingu ambitnym utworem z opery „Halka” śpiewanym na głosy pt: ”Prząśniczki”, do muzyki Stanisława Moniuszki.

Wieczór urozmaicony był występem Piotra Łopacińskiego, który zaprezentował wykonanie angielskich piosenek i bawił publiczność.

Spędziliśmy miły wieczór przy brzmieniu gitar, skrzypiec i pianina. Usłyszeliśmy piękne piosenki w wykonaniu młodych artystów.

Chór polskiej szkoły pożegnał publiczność utworami: „Kulig z kopyta rwie”- zespołu „Skaldowie” oraz kompozycją pt: „Cudownych rodziców mam”- Urszuli Sipińskiej.

Na zakończenie koncertu Pani Kornelia Ochocka podziękowała całej plejadzie gwiazd i wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy oraz upominki.

Były również podziękowania dla sponsorów, wśród których znalazła się polska szkoła z Ealingu.
Zastępca dyrektora Pani Agnieszka Chmiel -Stańko odebrała dyplomy i piękne róże.

Dziękujemy bardzo!!!

Serdecznie gratulujemy Paniom Ochockiej i Woś udanego koncertu.

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera