Opłatek 2014

Po raz kolejny zaproszeni goście, grono nauczycielskie oraz członkowie Koła Rodzicielskiego zebrali się na szkolnym opłatku.

Prezes szkoły, Pani Joanna Kaliniecka –Williamson serdecznie powitała wszystkich zebranych zaznaczając, że tak liczne przybycie świadczy o tym, że oprócz tego, że pracujemy razem jesteśmy również wspólnotą. Wspomniała także, że łamanie się opłatkiem połączono ze składaniem sobie życzeń co jest pięknym polskim zwyczajem, wyrazem dobrej woli i wzajemnej życzliwości, w których człowiek tkwi całą swoją egzystencją”. Dodała także, że człowiek uczestniczy w życiu wielu innych społeczności i jedną z nich jest polska szkoła, a uczestnicząc w takiej uroczystości realizujemy ideał wspólnoty chrześcijańskiej i uznajemy symbolikę opłatka jako znaku jedności i wspólnoty.

Zabrał też głos Kapelan szkoły Ksiądz Dariusz Kwiatkowski MIC, który podkreślił piękno naszej szkolnej tradycji, pobłogosławił opłatek i złożył zebranym serdeczne życzenia.

W blasku kolorowych światełek choinki i przy akompaniamencie Andrzeja Kotowicza wystąpił zespół “Volare” z repertuarem pięknych kolęd i pastorałek, które wprowadziły nas w podniosły nastrój. Przyjemnie było podziwiać cały zespół, w którym jest trzech byłych prezesów szkoły, członkowie grona pedagogicznego, koła rodzicielskiego oraz przyjaciele szkoły, którzy wiernie wspierają naszą działalność.

Marta Bniński podziękowała gronu pedagogicznemu za wyjątkowo dobrą współpracę, za ogromne chęci w podejmowaniu nowych wyzwań, a pracownikom szkoły i kołu rodzicielskiemu za sumienność w działaniach. W swojej wypowiedzi podkreśliła wkład kilku pokoleń, które tworzyły szkołę przez ponad 60 lat.

Dziękując wszystkim dodała: “Jest nas wiele. Każdy ma otwarte dłonie i gorące serce. Wspólnie możemy uczynić Betlejem”.
Według starej, pięknej, polskiej tradycji, wszyscy mieliśmy przyjemność składania sobie życzeń, dzieląc się wzajemnie poświęconym opłatkiem. Po życzeniach, jak w wielkiej rodzinie zasiedliśmy do kolacji.

Ten przemile spędzony wieczór w pewien sposób potwierdził wartość poświęcenia, pracy i trudu dla kontynuacji rozwoju naszej polskiej szkoły.

Zdjęcia: Wojtek Rybka

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera