Pozostając wiernym najpiękniejszej z polskich tradycji, również i w tym roku, grono nauczycielskie i Zarząd wraz ze współmałżonkami podzielili się opłatkiem. Wieczór opłatkowy odbył się 3-go lutego w polskiej YMCA. Honorowym gościem Opłatka była Siostra Teresa, która w tym roku sama reprezentowała Parafię Polską na Ealingu.

 

Pan Andrzej Rumun, Prezes Zarządu, zwrócił się do zebranych w paru słowach, podsumowując osiągnięcia Szkoły Polskiej w ubiegłym roku, dziękując nauczycielom za ich ogromny wysiłek w kontynuowaniu wielkiego przedsiewzięcia, jakim jest uczenie ponad sześciuset dzieci gromadzących się w Polskiej Szkole w każdą sobotę.

 

Pani Renata Chudzik (zdjęcie w drodze), pełniąca trudne obowiązki Kierownika, przyjęła podziękowania w imieniu grona nauczycielskiego. Był to stosowny czas, by podkreślić, że największym wskaźnikiem wkładu pracy nauczycieli jest to, że Szkoła Polska od 55-ciu lat jest integralną częscią naszej wspólnoty emigracyjnej na Ealingu i rok w rok cieszy się rosnącą popularnością.

 

Dzieląc się opłatkiem, obsypywaliśmy sie hojnie życzeniami i serdecznościami, a na głowy zgromadzonych spadał deszcz niezliczonych próśb o łaski boże, o które nasza kochana Siostra Teresa przez tyle lat dla nas się tak skutecznie ubiega.

Podniesieni tym na duchu, przypieczętowaliśmy nasz wspólny wysiłek paroma toastami. Panie nauczycielki przyniosły przepyszne sałatki, wędliny i ciasta, które z wielkim apetytem wszyscy kosztowaliśmy.

 

Oprócz pokazu talentów, Opłatek był okazją, by docenić nasze wspólne zaangażowanie w Polską Szkołę, poznać nowych nauczycieli i nawiązać z nimi kontakt poza zgiełkiem klas szkolnych. Nasza Szkoła jest wielkim dziełem dobrej woli i wiary w to, że z pokolenia na pokolenie to dzieło przetrwa. Powinniśmy być dumni, że polska społeczność ma tylu ludzi dobrej woli którzy nadają rytm jej sercu.

 

Rodzinną atmosferę Opłatka podtrzymywały gorące dyskusje w kuchni. Tamże o północy, ostatecznie uroczystość zakończono, zgodnie stwierdzając, że należałoby się częściej spotykać w tym samym arcymiłym gronie.

Pożegnawszy gości, Zarząd Szkoły z zapałem zabrał się do porządkowania lokalu. Przyznano tytuły mistrzowskie Izabeli Kowalskiej w parzeniu herbaty, Andrzejowi Rumunowi w zmywaniu (niestety, okazal sie tylko modelem roli), Jarkowi Skręcie medal w żonglowaniu plastikowymi sztućcami i talerzami.

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera