Rekolekcje Wielkopostne 2012

W przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach, które odpowiednio do grup wiekowych wspaniale przygotowali Ksiądz Dariusz Kwiatkowski MIC, Ksiądz Michał Garbecki MIC, Siostra Joanna Maria Szponka oraz katechetka Pani Maria Czopor.

Rekolekcje były przeprowadzone przy użyciu elementów wizualnych, które przemawiały do wyobraźni oraz oddziaływały na sumienia dzieci i młodzieży.

Trzy grupy wiekowe wysłuchały wartościowych opowiadań, zobaczyły ciekawie przedstawione scenki o pokusie oraz prezentacje dyscyplin sportowych, które obrazowo ukazywały jak można wygrać i pięknie przeżyć życie.

Uczniowie mieli sznsę posłuchać o przebaczeniu, miłości, zachowaniu godności osobistej, poszanowaniu uczuć, o walce dobra ze złem oraz o pokonywaniu życiowych przeszkód.

Przygotowanie i reżyserię zawdzięczamy naszym drogim księżom, siostrze i katechetce, którzy przy udziale uczniów starali się jak najbardziej obrazowo przedstawić dzieciom wartości moralne.

Serdecznie dziękujemy za mądre słowa i prawdy przekazane podczas rekolekcji. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w pomoc, organizację i grę aktorską.

BEZ WZGLĘDU NA TO JACY JESTEŚMY,
TO DLA BOGA NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH.
ON TYLKO CZEKA NA NASZĄ DOBRĄ WOLĘ.

W imieniu dyrekcji, zarządu i uczniów naszej szkoły z głębi serca dziękujemy za tegoroczne rekolekcje.

Marta Bnińska

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera