Rekolekcje wielkopostne

“Nie wolno opuszczać w potrzebie żadnego człowieka”

bł. Piotr Jerzy Frassati

W dniu 21.03.2015 młodzież klas AS i A2 wzięła udział w rekolekcjach przygotowanych przez ks. Dariusza Kwiatkowskiego i ks. Wacława Pokrzywnickiego.

Bohaterami tegorocznych rozważań byli bł. Piotr Jerzy Frassati, patron studentów i młodzieży stojącej przed wyborem właściwej drogi życiowej oraz bł. Chiara Badano.

Ks. Wacław pokazał młodzieży wzór młodego człowieka, który choć nie jest uosobieniem doskonałości – ma kłopoty z nauką, pali fajkę, to jednak w życiu kieruje się takimi wartościami jak dobro i bezgraniczna miłość bliźniego.

„Czyńcie tyle dobra, ile możecie.” Te słowa bł. Piotra Jerzego niech będą drogowskazem, swoistym zaproszeniem do tego, abyśmy wszyscy byli świętymi w naszym codziennym życiu tak jak był nim bł. Piotr Jerzy.

Serdecznie dziękujemy ks. Dariuszowi i ks. Wacławowi za przeprowadzone rekolekcje.
Agnieszka Mejdus

“Moja droga do Nieba”.

Także w sobotę klasy 3 i 4 wzieły udział w Rekolekcjach Wielkopostnych.

Pani katechetka Maria Czopor w piękny sposób wprowadziła dzieci w temat wykorzystując projekcję power point.

Zachęcała do aktywnego włączenia się dzieci poprzez scenkę “Jak pokonać przeszkodę?” oraz “Rozbroić potwora”. Godzinne spotkanie było pełne pięknych treści.

Serdecznie dziękujemy Pani Marii Czopor za wzruszające rekolekcje.
Ewa Brzozowska

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera