Wielkanocne radości i słodkości 23 marca 2013

Podczas kiedy nad Londynem szalała śnieżyca, w naszej szkole zapanował nastrój wiosenno-wielkanocny. Od wielu lat w ostatnią sobotę przed świętami organizujemy dla naszych uczniów Wielki Kiermasz Wielkanocny, do którego przygotowania trwają przez kilka tygodni – a radość z niego udziela się wszystkim – od maluchów w zerówce od panów pilnujących bramy.

Jak co roku, stoły w Orchard Hall pokryły się domowymi wypiekami – sernikami, ciastami i babeczkami – najlepszymi w zachodnim Londynie. Znalazły się tam również bardziej standartowe słodkości, takie jak Cadbury’s eggs czy lizaki Chupa Chups, które cieszyły się dużą popularnością wśród najmłodszych.

Rodzice uczniów pobili wszelkie rekordy kulinarnej kreatywności przygotowując i dekorując świąteczne przysmaki – tak jak zawodowi cukiernicy …a może i lepiej.

Pierwszeństwo w szturmie na kiermaszowe stoły miały najmłodsze klasy, które wbiegły o godzinie 10-tej rano, mocno ściskając przygotowane na tę okazję kieszonkowe. O 12-tej zniknęły z niego ostatnie pokruszone ciasteczka.

Dodatkową atrakcją kiermaszu była świąteczna loteria – z dziesiątkami nagród, które kilka dni wcześniej przygotowywały mamy naszych uczniów. W celofanowych paczuszkach schowały się kurczaki i zajączki, a na czekoladowych jajeczkach siedziały czekoladowe kwoki. Głównymi nagrodami był aparat fotograficzny, szczoteczki elektryczne i Philips’a air floss cleaners jak również takie oferty jak ta Salonu Urody Essence of Beauty. Każdy los wygrywał (a nagród było aż 430), więc stoisko loterii było cały czas oblężone jak twierdza. Atmosfera robiła się coraz bardziej gorąca w miarę jak główne nagrody przechodziły w ręce szczęśliwców.

Przy kiermaszowym stole: Co dla Ciebie znaczy Wielkanoc?
Piotr, 6 lat: „Lubię czekoladowe jajka a poza tym idziemy od kościoła.”
Julia, 7 lat: „Jeździmy do Polski do babci i tam będziemy malowali jajka.”
Ola, 8 lat: „Mój tata lubi technikę i mam nadzieję, że wylosuję mu coś w tym rodzaju na loterii. Dla mamy chciałabym wylosować czekoladki. My z mamą robiłyśmy babkę na kiermasz.”
Wiktor, 6 lat: „Na Wielkanoc będę oglądał telewizor i jadł cukierki. I będziemy dzwonić do babci i dziadka w Polsce.”
Julia, 6 lat: „Z siostrą będziemy malować i chować pisanki u nas w ogródku.”
Adrian, 8 lat wylosował ofertę Salonu Urody Essence of Beauty: „To będzie prezent dla mamy, która ma urodziny w czasie świąt.”
Mama ucznia dostarczając blachę sernika na kiermasz: „Piekłam go z przyjemnością aby wspomóc szkołę.

Dzięki Waszej Rodzice pomocy – a szczególnie tych mam i utalentowanych ojców, którzy trudzili się w kuchni robiąc wielkanocne ciasta i inne smakołyki, oraz dzięki brygadzie pań przygotowujących Kiermaszową Loterię i obsługujących nasze świąteczne stoły – dochód z kiermaszu osiagnął £1,030. Gratulujemy!!! Cała suma zostanie przeznaczona na potrzeby uczniów – podręczniki, pomoce naukowe i wyjazdy do teatru.

Dziękujemy Wam wszystkim za wspólną pracę i zapraszamy do pomocy przy następnej okazji.

Jednocześnie dziękujemy naszym hojnym sponsorom: Oakview Window, Hair Design Studio, Ealing, salon Essence of Beauty, Acton, i restauracji Gospoda Vita.

Danuta Ryland

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera