Wizyta Mikołaja 4.12.2010

Wierny wielowiekowej tradycji, wysłannik – Święty Mikołaj – zawitał w sobotni poranek do naszej polskiej szkoły. Zajechał w asyście aniołków i z pudłami łakoci tak ciężkimi, że musieli je za nim nosić ofiarni rodzice.

W budynku najmłodszych klas napięcie rosło od samego rana. Uradowane maluchy zebrały się na głównej sali, gdzie jak tradycja nakazuje serdecznie powitały Mikołaja przy szopce i choince. Klasy przedszkolne własnoręcznie wykonały na jego przybycie błyszczące gwiazdeczki. Starsi uczniowie przygotowali świąteczne piosenki i wierszyki, co niezmiernie go uradowało i aż łza zabłysła mu w oku.

Do taktu przygrywała skocznie na fortepianie nauczycielka śpiewu Pani Ochocka, a Pani Woś oczarowała wszystkich tańcem z fantastycznymi ruchami w rytmie świątecznych piosenek, co z uśmiechem aprobował nasz gość.

Najmłodsi uczniowie nie omieszklali dostarczyć Świętemu Mikołajowi listów z prośbami, ale także przygotowali w podziękowaniu śliczne rysunki oraz zaprezentowali recytację wierszyków.

Mikołaj powiedział dzieciom, jak bardzo uradowany jest z wizyty w szkole i opowiedział skąd przybył i jak dojechał do polskiej szkoły.

Zapatrzone w niego i jego aniołki dzieci, z otwartymi buziami i zafascynowaniem słuchały opowieści i głośnych okrzyków Ho!, Ho!, Ho! Nie mogły wręcz uwierzyć, że właśnie przed nimi stoi legendarna postać i w dodatku w otoczeniu niebiańskich pomocników, którzy inspirowali swoją pobożnością.

Życzeniem Świętego Mikołaja było usłyszeć wszystkie imiona zebranych na sali, a także odwiedzić klasy, w których uczą się dzieci. Dostojny gość zawitał do klas przedszkolnych i nawet zadał dzieciom pracę domową narysowania i pokolorowania jego postaci. Wyjątkowo tego dnia, dzieci cieszyły się z pracy domowej i pełne szczęścia, że gościły Mikołaja z „prawdziwmi” aniołami, zabrały się po jego wyjściu do prężnego działania.

Radościom dziecięcym nie było końca, a szczególnie podczas rozdawania paczek ze słodkościami. Cieszyły się nie tylko dzieci, ale również nauczycielki i asystenci, którzy także zostali niespodziewanie obdarzeni łakociami.

Nasz wyjątkowy gość nie zapomniał także o starszych klasach, w których pytał młodzież o dobre uczynki. Nie omieszkał też przypomnieć im o swoich imieninach, które właśnie obchodził !!! Dobrotliwy Ksiądz Dariusz ugościł świętego słodkimi piernikami.

W klasie 5a uczniowie zaimponowali mu znajomością składu i nazw stroju biskupiego.

Klasa 5b oczarowała go wykonaniem kolęd, które zaśpiewała specjalnie dla niego wspólnie z wychowawczynią.

W jednej z klas Święty Mikołaj dołączył się do odśpiewania „100 lat” dla nauczycielki, która tego dnia obchodziła swoje urodziny. W klasach kursu A2 dyskutował z młodzieżą o lekturze i filmie oraz słynnym reżyserze filmu „Człowiek z marmuru”. Podkreślił ważność nauki języka polskiego i życzył uczniom pomyślnego zdania egzaminów.

Tego dnia, nie tylko sprawił przyjemność świątecznymi paczuszkami, ale oczarował wszystkich swoją osobowością oraz umiejętnością rozmowy z dziećmi i młodzieżą.

Święty Mikołaj odwiedził dyrekcję, szkolną administrację i uraczył nasze siostry zakonne słodkimi podarunkami.

Mało tego. Mikołaj nie zapomniał o czartach i aniołach przygotowujących się do wystawienia Jasełek. Po rozdaniu przeszło 600 paczek dla uczniów i nauczycieli, nasz gość oddalił się pozostawiając radość i niezapomniane wrażenia, a po jego wizycie na chwilę pozostała na bezchmurnym niebie biała smuga z płóz jego sań.

Drogi Mikołaju gorąco zapraszamy za rok!!!

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera