Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się w naszej szkole 9 lipca 2011.

Na porannej ceremonii wręczone zostały nagrody dla uczniów z klas pierwszych do czwartych szkoły podstawowej. Podczas akademii nagrodzono po trzech uczniów z każdej klasy. Dzieci dumne ze swoich osiągnięć odbierały nagrody książkowe i dyplomy. Przyjemnie było nam gościć wielu rodziców, którzy zechcieli wziąć udział w tej uroczystości i wspólnie cieszyli się z dowartościowanej pracy swoich pociech.

Po zakończeniu pierwszej akademii udaliśmy się na Mszę Świętą w Ealing Abbey, na której klasy IV gimnazjalne tradycyjnie przekazały sztandar naszej szkoły swoim młodszym kolegom z klas III. Nowy poczet sztandarowy godnie reprezentował szkołę podczas koncelebrowanej Mszy Świętej odprawionej przez Księdza Pawła Nawalańca MIC i Księdza Michała Garbeckiego MIC.

Na popołudniowej akademii nasi starsi uczniowie mieli okazję pożegnać klasy IV gimnazjalne i wziąć udział w uroczystym rozdaniu pucharów dla wybitnych uczniów naszej szkoły. Podczas akademii mieliśmy także przyjemność powitać zaproszonych gości, którzy wręczali puchary za osiągnięcia w nauce.

Tego dnia gościliśmy: Państwa Dereń de Cornelian, Panią Magdalenę Tangl, Panią Alicję Harasimów, Proboszcza Pawła Nawalańca i Pana Ryszarda Kurasia.

Akademia rozpoczęła się rozdaniem nagród uczniom z klas piątych i kolejno do IV gimnazjalnych. Koledzy nagradzali oklaskami wszystkich wyróżnionych. Po rozdaniu nagród nastapiło wręczenie pucharów.

W roku szkolnym 2010/2011 puchary otrzymali:

Alexandra Łapkowska puchar POK – za celującą pracę i osiągnięcia w nauce j. polskiego (kl.6 szkoła podstawowa)

Hanna Pietrzycka puchar PSK – za wybitne osiągnięcia z dziedziny geografii Polski (kl. I gim.)

Hubert Boczar puchar SPK – za wybitne osiągnięcia z dziedziny historii Polski (kl. II gim.)

Magdalena Szablińska puchar im. K. Tangla – za wybitne osiągnięcia w nauce j. polskiego (kl. III gim.)

Ewa Włodarska pucharPOK – za dojrzałą i świadomą postawę oraz za wybitne osiągnięcia w nauce j. polskiego (kl. IV gim.)

Szczególnie doceniono uczniów klas IV gimnazjalnych, którzy zakończyli wieloletnią edukację w polskiej szkole. Otrzymali oni nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia. Wśród nich wyjątkowe osiągnięcia miał Piotr Szafaryn, który otrzymał Nagrodę im. Generała Władysława Andersa i puchar PMS za całokształt pracy i bardzo dobre wyniki w nauce.

Nie był to jednak koniec wspaniałych osiągnięć roku szkolnym 2010/2011. Nasi najstarsi uczniowie wspaniale zdali egzaminy państwowe GCSE, AS i A2.

Młodzież, która przystąpiła do egzaminów otrzymała następujące wyniki, z których zarówno nauczyciele, dyrekcja i zarząd szkoły są bardzo dumni.

GCSE: A* – 18, A – 3, E – 1; AS: A – 17, B – 6; A2: A* – 2, A – 14, B – 7.
(NB na poziomie AS nie ma oceny A*)

Wszystkim serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy powodzenia oraz wspaniałych wyników w nowym roku szkolnym.

 

 

 

Back
...

„Sumienie świata woła o świadectwo prawdzie” – inskrypcja na pomniku katyńskim. W niedzielę 28.04.2019 roku na Cmentarzu Gunnersbury odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające ofiary Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Kombatantów. Program uroczystości obejmował: Wspólną modlitwę na okolicznościowej Mszy Św. „Za Ofiary Katynia i innych miejsc masowych mordów Polaków na Wschodzie” odprawionej w kościele […]

 79 Rocznica Masakry w Katyniu

...

W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu. Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, […]

 Dyskoteka karnawałowa – “PRLÓFKA”

...

W Sobotę, 17-ego września, nasza szkoła wzięła udział w Paradzie Halera, która przeszła ulicami Ealing-u. W paradzie wzięło udział około 300-stu osób, z tego około 110 związanych z naszą szkołą (dzieci, nauczyciele, rodzice). https://www.youtube.com/watch?v=EEx6WE7_F5A https://www.youtube.com/watch?v=161tKpRuww4 https://www.youtube.com/watch?v=6SoyZ8pCarM

 Parada im. gen. Hallera