Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci klas gimnazjalnych,

Chcielibyśmy Państwu bardzo podziękować za współprace w naszym powrocie do nauki stacjonarnej, pozytywny odzew i zgłaszanie wyników COVID-19, co jak przypominamy jest jednym z warunków, żeby szkoła pozostała otwarta.

W zeszłym tygodniu wyniki 80% uczniów zostały do nas wysłane na czas, co było niesamowitym wynikiem biorąc pod uwagę, że był to zupełnie nowy proces. W tym tygodniu powtórzymy dokładnie to samo. Wszyscy wiemy co robić, więc mamy nadzieję na otrzymanie wszystkich odpowiedzi do piątku, do godz. 20:00. Bardzo ułatwi nam to sprawne wpuszczenie dzieci dla klas, więc jeszcze raz liczymy na Państwa współpracę.

Tak jak w zeszłym tygodniu, w czwartek każda rodzina (główny opiekun) powinna otrzymać po jednym emailu na każde dziecko uczęszczające do klasy gimnazjalnej zawierający link do formularza pozwalającego na zgłoszenie wyniku testu. Testy nie są obowiązkowe, ale obowiązkowe jest wypełnienie formularza, nawet jeśli dziecko nie wykonało testu. Formularz musi być wypełniony i wysłany do nas najpóźniej do godziny 20.00 w piątek. Jeżeli nie otrzymają Państwo emaila z linkiem do formularza do końca dnia w czwartek, prosimy o jak najszybszy kontakt na adres szkola@szkola.org.

Zgodnie z zarządzeniami rządowymi, mogą Państwo nie wydać zgody na przeprowadzenie testu, albo jeżeli dziecko miało COVID-19, wtedy dziecko nie musi wykonywać testu przez 90 dni od ostatniego pozytywnego wyniku. W takich przypadkach prosimy również wypełnić formularz i zaznaczyć to w formularzu. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę, że przetestowanie dziecka leży w interesie Szkoły. Jeżeli chcemy, aby pozostała ona otwarta do nauczania stacjonarnego dla wszystkich, nie możemy dopuścić do wystąpienia zakażeń w trakcie soboty. Dlatego mamy nadzieję, że Państwa dziecko zostanie przetestowane, a wynik zgłoszony do nas. (Jeżeli wynik testu ucznia jest pozytywny, albo w razie wystąpienia symptomów COVID-19 uczeń powinien pozostać w domu.)

Wszystkie najnowsze informacje będą również ogłaszane na naszej stronie internetowej wiec zapraszamy do regularnego sprawdzania strony http://www.szkola.org/. Jakiekolwiek pytania prosimy przesyłać na adres szkola@szkola.org, a zgłoszenia symptomów COVID-19 na adres covid@szkola.org

Serdecznie pozdrawiamy,

Zarząd i Dyrekcja Szkoły

Komunikat z dnia 10-03-2021r.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

Chcielibyśmy niniejszym poinformować, że w najbliższą sobotę 13. marca 2021 planujemy powrót do szkoły w trybie stacjonarnym.

Szczegółowe instrukcje wyślemy do Państwa w ciągu najbliższych dni, ale już w tej chwili chcielibyśmy poinformować Państwa, że jednym z wymagań naszego powrotu do szkoły jest upewnienie się, że nauczyciele, pracownicy szkoły, i uczniowie klas I-szych gimnazjum i starszych wykonali testy „Lateral Flow Device” (LFD) w tygodniu poprzedzającym każdą sobotę naszego nauczania.

Jeżeli wykonują już Państwo testy do angielskiej szkoły, dodatkowe testy nie będą potrzebne. Tych, którzy nie wykonują testów do szkoły angielskiej prosimy o jak najszybsze odebranie albo zamówienie testów „Lateral Flow Device” (LFD)*. Testy „LFD” są darmowe i można je odebrać osobiście w centrum testowania (COVID Test Finder (test-and-trace.nhs.uk)) albo zamówić (https://www.gov.uk/order-coronavirus-rapid-lateral-flow-tests). (*Są to wymagania tylko dla uczniów klas I-szych gimnazjum i starszych, nie dla uczniów klas młodszych).

Dodatkową zmianą, jaką musimy wprowadzić będzie bezwzględny wymóg noszenia maseczek przez nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów klas I-szych gimnazjum i starszych, i będziemy prosili uczniów o przyniesienie własnych maseczek.

Poza powyższym nowymi wymogami nie spodziewamy się większych zmian w pozostałych procedurach szkolnych, gdyż nasze działanie oparte jest już na bardzo rygorystycznych wymaganiach uprzednio postawionych przez szkołę St. Benedict’s. Więcej szczegółowych informacji będzie dostępnych na naszej stronie internetowej (https://szkola.org/) oraz prześlemy je mailem w tym tygodniu.

Zachęcamy też do zapoznania się z ogólnymi wytycznymi rządowymi dotyczącymi powrotu uczniów do szkół:

Na pewno wszyscy chcemy, aby powrót naszych dzieci do szkoły był bezpieczny, w związku z tym prosimy Państwa o współpracę i kontakt w razie jakichkolwiek pytań na adres szkola@szkola.org.

Serdecznie pozdrawiamy,

Zarząd i Dyrekcja Szkoły