Administracja i zarządzanie szkołą

Ze względu na wielkość naszej szkoły (ponad 600 dzieci), rozwiązywanie problemów sprawnego zarządzania ma u nas ogromny priorytet. Ciągle pracujemy nad poprawianiem procedur, nad ich efektywnością i wydajnością, tak aby koszty prowadzenia szkoły były jak najniższe.

Aby pokazać Państwu niektóre aspekty zarządzania szkołą, przedstawiamy poniżej kilka prezentacji na ten temat jakie na specjalnym spotkaniu w dniu 12 maja 2012r. zaprezentowaliśmy przedstawicielom kilku polskich szkół sobotnich. Dotyczyły one aspektów formalno-prawych, administracji, edukacji, bezpieczeństwa i finansów.

Treść wszystkich prezentacji (PDF 657 kb)

1) Andrzej Rumun – Formalno prawne aspekty prowadzenia szkoły: struktura szkoły, konstytucja, statut, kontrakty, ubezpieczenia oraz polisy szkolne
PDF prezentacji – Formalno-prawne aspekty (PDF 240kb)

2) Nuna Staniaszek – Administracja szkoły: regulamin szkolny, baza danych, komunikacja z rodzicami, strona internetowa, kalendarz szkolny i rozkład zajęć.
PDF prezentacji – Administracja szkoły(PDF 1276 kb)

3) Dyrektor Renata Chudzik – Edukacja: program nauczania, materiały, literatura, egzaminy AQA.
PDF prezentacji – Edukacja (1.5 Mb)

4) Prezes Rafał Banasiuk – Bezpieczeństwo: bezpieczeństwo pracy, dyżury, identyfikator
PDF prezentacji – Bezpieczeństwo (198 kb)

5) Jadzia Zarębska – Świadectwa niekaralności.
PDF prezentacji – CRB (526 kb)

6) Marta Bniński – bezpieczeństwo i ochrona uczniów.
PDF prezentacji – Child Protection (653 kb)

7) Skarbnik Justyna Matysiak Bełz – Finanse: koszty prowadzenia szkoły, opłaty za naukę, zbieranie funduszy, księgowość, rozliczenia.
PDF prezentacji – Finanse (167 kb)

Pytania na temat administracji i zarządzania szkołą prosimy kierować do prezesa zarządu, na adres prezes@szkola.org