W sobotę 2 marca bawiliśmy się na wspaniałej dyskotece karnawałowej. Mottem przewodnim były czasy PRLu.

Zgodnie z tradycją i w tym roku Zarząd i Koło Rodzicielskie szkoły im. Tadeusza Kościuszki zorganizowali dyskotekę karnawałową. Tym razem powróciliśmy do czasów PRL-u, aby przybliżyć ten okres historii tym, którzy nie mieli okazji zakosztować uroków rzeczywistości PRL-u oraz tym, którzy z sentymentem wspominają paradoksy życia reglamentowanego na kartki.

Goście zostali przywitani tradycyjnym kieliszkiem gorzałki, poprawionym obowiązkową zagrychą. Podczas imprezy nie za brakło (o dziwo!) trunków, był i kotlet mielony z buraczkami oraz przeboje prosto z PRL-u.  Rekordów PRL-u nie udało nam się pobić  ale, zabawa była przednia i jak to się mówi, przestojów nie było i plan został w 120 proc. wykonany. Dopilnowali tego Didżeje prosto z (Radia) PRL.

Imprezę swą obecnością zaszczycili członkowie nomenklatury na czele z panem Prezesem i panią Dyrektor. Był też pan Magazynier i pan z Teczką, legitymujący się oryginalną legitymacją członkowską PZPR. Prawdziwą furorę zrobiła Gospodyni Domowa z siatką ziemniaków oraz pan z Walkmanem.

Atrakcją wieczoru była też możliwość dotknięcia i „usiądzięcia” na starej Warszawie, z czego grono pedagogiczne szkoły chętnie skorzystało oraz przegląd bogatej twórczości plakatów z epoki PRL-u.

PRL ma się dobrze! Oceńcie sami i zapraszamy za rok!

Dyskoteka miała charakter charytatywny, a całkowity dochód przeznaczony będzie na dodatkowe potrzeby edukacyjne dzieci.