Taki dzień jest tylko raz w roku
Roześmiany, pachnący latem.
Niech się mnoży wiele, wiele razy
Jak sńonce pyzate.

Dnia 07.06.14, w małym budynku naszej szkoły uczniowie klas 0-4 i klas polsko -angielskich obchodzili swoje świeto Dnia Dziecka.

Przy dzwiękach muzyki i we wspaniałej atmosferze rozegrane zostały konkurencje sportowe i zbawy, w których brali udział wszyscy uczniowie.

Do konkurencji należały między innymi:
• bieg z przeszkodami
• slalom
• piłka do dołka

Dzieci bawiły się również w „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy” i w”Muchy i pająk”.

Ciekawym zadaniem była konkurencja „Do mety po kartkach papieu”. Zawodnicy musieli dobiec do mety kładąc jedną kartkę papieru, stając na niej, a następnie drugą itd.

Najwięcej uśmiechów i zabawy przysporzyły uczniom konkurencje:
• bieg z balonikiem,
• po nitce do celu
• wyścig z piłeczkami na łyżce
• kangurek (przeskakiwanie piłki odbitej od ściany)
• żółwik (stopa za stopą do mety)

Zawodnicy dzielnie poradzili sobie z tymi zadaniami. Było wiele radości podczas zabwy. Dzieci rywalizowały „fair play” i dopingowały swoich kolegów z wielkim entuzjazmem.

Potem rozdane zostały lizaki dla wszystkich uczestników i nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. Dzieci z uśmiechami na twarzach rozeszły się do klas.

Była to impreza bardzo oczekiwna przez uczniów ponieważ zabawy dostarczają im wiele atrakcji i radosnych przeżyć.

Małgorzata Zdęba wychowawczyni klasy 3c.