Konkurs klas I i II gimnazjalnych

„Duża wiedza czyni skromnym, mała zarozumiałym.
Puste kłosy dumnie wznoszą się ku niebu,
kłosy pełne ziarna w pokorze chylą się ku ziemi.”

Caldwell Erskine

Sobota 14 czerwca 2014 godzina 9.15…Na korytarzu szkolnym wychowawczynie klas I – II gimnazjalnych dumnie czekają ze swoimi uczniami, którzy reprezentować mają swoje klasy na kolejnym konkursie…tym razem poświęconym wiedzy o kulturze i języku polskim. Godzina 9.20 oficjalnie zaczynamy…zapada cisza… wśród uczniów widać skupienie i powagę. Tematykę zadań stanowią głównie zagadnienia dotyczące podstawowych zasad ortografii, treści z gramatyki, umiejętności formułowania wypowiedzi oraz znajomości polskich przysłów.

Wszystkie wychowawczynie kibicują swoim podopiecznym.
Niecierpliwie czekamy na zakończenie testu oraz ogłoszenie wyników.
Każdy z uczestników ma równe szanse, każdy zasługuje na nagrodę!

„Język polski dobrze znamy, żadnym testom się nie damy!” …i faktycznie uczniowie reprezentujący swoje klasy wykazali się ogromną wiedzą!

Dzielnie zmagali się z zagadnieniami. To kolejny przykład na to, że nasza młodzież jest bardzo ambitna i zmotywowana. Chętnie angażuje się w życie szkoły i dzięki swojej dojrzałej postawie czyni nas-nauczycieli „spełnionymi”. Jesteście dla nas inspiracją!

Drodzy uczniowie, jesteśmy z Was dumni!!!

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Pańtwu laueratów konkursu :

I miejsce Karolina Ewa Gumieniak (100 pkt / max 105 pkt)
II miejsce Dawid Matera (96 pkt / max 105 pkt)
II miejsce Patrycja Juchum (96 pkt / max 105 pkt)
III miejsce Natalia Grabowska (94 pkt max 105 pkt)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!
Dziękujemy również rodzicom za wszelką pomoc, zrozumienie oraz wsparcie!
Składamy gorące podziękowania dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do zorganizaowania i poprowadzenia konkursu.

Patrycja Lisowska –wychowawczyni klasy IB