W listopadzie 2020r. roku Zakład Dydaktyki Polonijnej w PUNO (Polski Uniwersytet na Obczyźnie z siedzibą w Londynie) wraz z Polską Macierzą Szkolną  ogłosili konkurs,  którego tematem było uczczenie 100. rocznicy urodzin wielkiego polaka św. Jana Pawla II . W konkursie wzięło udział ponad 400 młodych artystów.

Jedna z uczennnic naszej szkoły Pola Jaślar z klasy I gimnazjum , otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

“Jan Paweł II jest bardzo ważną osobą w moim życiu pomimo tego, że zmarł zanim się urodziłam. Jest znany i ceniony na całym świecie” – napisała Pola.

“Święty Jan Paweł II przemawia ciągle do naszych serc i umysłów, a nasz odbiór jego słów i gestów, modlitwy i milczenia, przenikliwego spojrzenia i stale obecnej troski o Kościół i Polskę nie pozwala nam zamknąć pewnego etapu historii i o nim zapomnieć. Stuletnia rocznica jego urodzin stała się okazją do zatrzymania się nad jego życiem i przekazem dla najmłodszego pokolenia uczniów naszych Szkół Sobotnich. Portret, to nie tylko obraz, ale również i przede wszystkim człowiek, z tym wszystkim co nam ma do przekazania”  – napisał ks. Prałat S. Wylężek Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii (członek Jury)

Gratulujemy.