Poranek z siatkarzami

Organizatorem poranka z siatkarzami był instniejący od 40 lat klub siatkarski CBL Polonia Londyn, który w zeszłym roku był Mistrzem Anglii, a w tym roku zajął trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Celem spotkania było:

• zainteresowanie naszych uczniów profesjonalną grą,
• promocja polskiej siatkówki oraz Mistrzostw Świata w Polsce,
• zbadanie zainteresowania dzieci i rodziców profesjonalnie prowadzonymi zajęciami siatkarskimi,
• troska o zdrowy i aktywny tryb życia naszych uczniów.

Projekt ten wspierany był przez MSZ oraz przez PZPS i polską organizację turystyczną.

Uczniowie mieli zapewnione bardzo ciekawe atrakcje, a za udział w konkurencjach nagrody.

Największą popularnością okazała się “Speed Cage” – maszyna do mierzenia prędkości zagrywki siatkarskiej.
Każdy mógł sprawdzić swój potencjał!!!
Najlepszymi “gwiazdami” były dwie nasze nauczycielki Agnieszka Kloc i Dagmara Grabska oraz Ksiądz Michał Grabecki, którzy za najszybszą prędkość zagrywki otrzymali nagrody w postaci ręczników kąpielowych. Zwycięzcy w grupie młodzieżowej otrzymali plecaki, kubeczki i inne ciekawe pamiątki.

Podczas spotkania z prawdziwymi siatkarskimi gwiazdami było wiele emocji, dyskusji oraz zbieranie autografów.

Na prelekcji multimedialnej młodzież usłyszała ciekawe informacje o siatkówce, o Polonii oraz o Mistrzostwach Świata w Polsce. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i poznania trochę bliżej tego fascynującego sportu.

Dziękujemy klubowi siatkarskiemu CBL Polonia Londyn oraz przemiłym siatkarzom za przygotowania i wysiłek włożony w świetne spędzenie czasu z naszymi uczniami oraz za wspaniałe nagrody.

Dziękujemy także P. Andrzejowi Rumunowi za ogromną pomoc podczas przeprowadzanych zajęć.