Wielkanocna Karuzela – Marzec 2012

TUŻ PRZED WIELKANOCĄ JAK OBYCZAJ KAŻE
DZISIAJ W NASZEJ SZKOLE SĄ SŁODKIE KIERMASZE

Marcowe słońce ogrzewało swymi promieniami pąki kwiatów, kiedy w naszej szkole rozpoczął się od dawna oczekiwany przez wszystkich wielkanocny kiermasz ciast.

Pracowite jak mrówki uśmiechnięte Panie, uwijały sie przy strojeniu obrusów, które w delikatnej posypce brokatu o kształtach zajączków, kurczaczków, króliczków oraz baranków, tworzyły niepowtarzalne tło wielkanocnej atmosfery.

Różnorodność wypieków była niewyobrażalnie bogata, począwszy od słodkich baranków, malowanych pisanek, faworków, pączków, babeczek, przez niezliczoną ilość cudownie wypieczonych i bogato ozdobionych ciast oraz tortów, a także innych smakołyków, które zostały przyniesione przez szczodrych rodziców dzieci naszej szkoły.

O godzinie 9:30 zjawiali się kolejno uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami oraz asystentami, aby skosztować wielkanocnych wypieków. Ponieważ wybór był ogromny, dało się zauważyć wśród kupujących syndrom ”cieknącej ślinki” i chęć nabycia wszystkiego.

Wspaniały stół wielkanocny przyniósl wiele radości dziciom, a szkole dochód w wysokości £ 552. 39p.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania naszym genialnym rodzicom za takie smakowite wspaniałości.

Spośród plejady zorganizowanych niespodzianek wielkanocnych

największym powodzeniem cieszyła się specjalnie przygotowana na tę okoliczność wielka loteria fantowa, w której było 350 losów i każdy z nich wygrywał!!!

Zgromadzeni wokół stoiska uczniowie byli podekscytowani wyciągając losy, gdyż fanty były zaprezentowane w zasięgu ich wzroku, co dawało możliwość wyobrażenia domniemanej wygranej.

Większość nagród to zestawy czekoladek, batoników, lizaków, cukierków, napojów, maskotek oraz książeczek ozdobionych wielkanocnymi ornamentami baranków, jajeczek i kaczuszek. Wszystko to gustownie zawiązane wielokolorowymi wstążeczkami opadającymi na szeleszczące, przeźroczyste celafonowe opakowania.

Taka ilość pięknie zapakowanych wygranych była naprawdę widowiskowa!

Szczęśliwe twarze uczniów oraz szelest rozpakowywanych nagród był wspaniałym, niezapomnianym przeżyciem szczególnie dla dzieci, którym udało się wylosować dwie główne nagrody, mianowicie: dwa zestawy elektrycznych szczoteczek do zębów firmy Panasonic.

Dochód z loterii wyniósł £362.

Składamy serdeczne podziękowania za hojność naszych sponsorów:

· Sieć sklepów „Mleczko” (Greenford)

· Delight European Food Store Wędlinka,

· Polish Deli i Restauracja Magnolia

· Parade Delicatessen

· Sklep “Maja” (Alperton)

Obok wspaniałego kiermaszu wielkanocnego i wielkiej loterii, nasza szkoła przeprowadziła akcje ”GROSIK” DLA MEDICAL AID FOR POLAND FUND, której dochód przeznaczony zostanie dla chorych dzieci w Polsce.

Puszki na ten cel były porozstawiane na stołach oraz w klasach naszej szkoły. Wszyscy byli zainteresowani i chętnie sięgali do portfeli aby dołączyć się do tej szlachetnej akcji.

Dzięki ofiarności naszych uczniów zebraliśmy w tym dniu £279.08p.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania wszystkich wielkanocnych atrakcji w naszej szkole.

Dorota Favre