W sobotę 5 marca 2011r. w hotelu “Holiday Inn” na Brentford odbył się Wielki Bal Polskiej Szkoły

Uwieńczeniem uroczystego jubileuszu obchodów 60-lecia naszej szkoły był Wieki Bal, na którym przez całą noc doskonale bawili się wspaniali goście. Przygotowania do balu trwały prawie rok, a grupa organizatorów spisała się na medal i dopięła wszystko na “ostatni guzik” nawet w najmniejszych detalach, co podkreślało ogromne zaangażowanie i wyjątkowe starania o sprawienie przyjemności naszym gościom.

W zimny marcowy wieczór powitało nas ciepło hotelu “Holiday Inn” i gorące szampańskie przyjęcie. Miłym akcentem były osobiste, a zarazem serdeczne powitania gromadzących się gości przez Prezesa Zarządu Koła Rodzicielskiego Andrzeja Rumuna.

Wszyscy mieli okazję obejrzeć część imponującej ekspozycji przygotowanej wcześniej na październikowy koncert i wystawę 60-lecia. Bogate w historię i teraźniejszość szkoły plansze ozdobione biało-czerwonymi wstążkami, przyciągały zebranych gości, którzy oglądając wspominali dawne czasy, doceniając przy tym wkład pracy pokoleń działających w naszej szkole. Interesująco zaprezentowane sześćdziesiąt lat dziejów szkoły z ciekawymi fotografiami przedstawiało jej rozwój oraz osiągnięcia i fascynowało odbiorców.

Przy wejściu na salę były wystawione specjalnie zaprojektowane plansze z listą gości i rozkładem osiemnastu stołów elegancko przygotowanych do uroczystej kolacji. Nawet obecność osób pomocnych w odnalezieniu rozlokowanych miejsc została zauważona i doceniona podziękowaniami dla grupy odpowiedzialnej za przygotowania balowe.

Nasi organizatorzy zadbali także o wytworny wygląd stołów subtelnie udekorowanych białymi liliami w otoczeniu zapowiadających wiosnę baź. Imponująca wysokością kompozycja kwiatowa w blasku delikatnych i kolorowych barw oświetlenia nadała sali charakter wytworności.

Na biało nakrytych stołach oczekiwał na gości kolejny szampan i wyborne wina. Niespodzianką był również polski akcent w jadłospisie, którego dobór słów kojarzył się, a zarazem przypominał wiersze oraz bajki narodowych poetów, które bardzo dobrze pamiętamy z dzieciństwa.

Wysłuchaliśmy przyjemnych powitań dyrektora i prezesa szkoły. Pani Renata Chudzik przywitała honorowych gości, którymi byli: Pan Jakub Zaborowski-Radca Konsula z Ambasady Polskiej w Londynie z małżonką oraz przedstawiciele polskiej prasy z Londynu. Pani dyrektor życzyła gościom niezapomnianych wrażeń i przyjemnej zabawy, a Pan Andrzej Rumun zachęcał do obejrzenia wystawy i zainteresowania się pięknie ilustrowanym albumem historii szkoły wydanym z okazji jubileuszu 60-lecia.

Po części oficjalnej rozpoczęła się kolacja. Jak napisano w jadłospisie, przystawka z kołderką otuliła nas wprost bajecznie, a “Kaczka Dziwaczka” okazała się prawdziwie dziwaczna zupełnie jak w wierszu Jana Brzechwy. Deser “W jagodowym gaju” polecany przez prezesa, przypomniał niesamowitą, słodką wyprawę do poetyckiej baśni Marii Konopnickiej “Na jagody”.

Ambrozje i miody dla podniebienia pobudziły nas do zabawy. Pierwsza para pojawiła się na parkiecie zaraz po posiłku, a chwilę później w wir tańca ruszyły kolejne. Przygrywał nam zespół wokalno-muzyczny “The House that Funk Built Band”, którego wokalista zauroczył nas swoim głosem. Naprawdę trudno było się oprzeć i nie wyjść na parkiet.

Wkrótce po rozgrzewce tanecznej czekała nas kolejna atrakcja jaką był występ “Chóru 60-lecia” z rozrywkowym kabaretem. Gości rozbawiły inscenizacje muzyczne wzorowane na powszednim dniu z polskiej szkoły. Wysłuchaliśmy kilku utworów specjalnie skomponowanych na uroczystości jubileuszowe oklaskując tych, którzy oczarowali nas swoimi talentami czyli naszych zdolnych, rozśpiewanych absolwentów, nauczycieli, rodziców i członków zarządu koła rodzicielskiego. Na zakończenie występu uraczono nas wykonaniem włoskiej piosenki, której refren obdarzyliśmy szczodrymi brawami.

Część artystyczna wprowadziła nas w prawdziwie rozbawiony nastrój. Na parkiecie pojawiły się piękne panie i przystojni panowie. Wieczorowe kreacje pań począwszy od najczystszej bieli poprzez wszystkie kolory tęczy do najgłębszej czerni zamigotały blaskiem cekinów, koralików i pięknych eleganckich ozdób. Panowie oczarowali nas swoją szarmanckością, w której nie zabrakło ukłonów w proszeniu do tańca i pocałunków w rękę na podziękowania. Pary szalały w tańcu bez względu na wiek aż do pierwszej w nocy, upajając się szalonymi rytmami muzyki. Wspólnie bawiło się kilka generacji absolwentów, pracowników oraz przyjaciół szkoły.

Na zakończenie wieczoru nasi fantastyczni goście wpisywali się do pamiątkowej księgi i serdecznie dziękowali za wieczór niezapomnianych przeżyć i wspaniałej zabawy.

Żegnając wszystkich otrzymywaliśmy wiele komplementów i słów uznania. Były gratulacje za wysiłek włożony w organizację balu, który doceniło tej nocy tak wiele osób. Nie zabrakło także podziękowań za działalność na rzecz szkoły i życzeń dalszych sukcesów na przyszłość.
Dziękujemy naszym niezastąpionym organizatorom za wyjątkową noc wspaniałego balu, który w diamentową rocznicę powstania szkoły okazał się odzwierciedleniem prawdziwie diamentowego blasku tej olśniewającej uroczystości.

MB

Gości rozbawiły inscenizacje muzyczne zaprezentowane przez rozśpiewanych absolwentów, nauczycieli, rodziców i członków zarządu koła rodzicielskiego

Zdjęcia: Ryszard Szydło