Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia 2014 odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj.

Wieść głosi, że Święty Mikołaj urodził się na przełomie III i IV w Turcji. Do dziś dnia krąży o nim wiele legend.
Niegdyś Święty Mikołaj był patronem żeglarzy i wędrownych kupców. Za patrona przybierały go właśnie te profesje ponieważ urodził się w rodzinie bogatych kupców. Mówiono, że chronił ich od niebezpieczeństw w podróży i zapewniał powodzenie w handlu.
Święty Mikołaj patronował także wielkim przedświątecznym jarmarkom. Niektóre nawet miasta jak Nowy Jork i Amsterdam uczyniły go swoim patronem. Za opiekuna obrali go również uczeni, pasterze, bankierzy, a nawet więźniowie.

Święty Mikołaj ukończył seminarium duchowne i przez wiele lat był biskupem Miry, portowego miasteczka w Azji Mniejszej. Był człowiekiem wielkiego serca i pomagał biednym oraz potrzebującym. Po śmierci rodziców rozdał cały swój majątek ubogim. Prawdopodobnie czynił też cuda!!!

Jak głosi legenda, przychodził do dzieci 6 grudnia w asyście anioła i diabła. Anioł rozdawał grzecznym dzieciom słodycze, a diabeł wręczał niegrzecznym dzieciom rózgi.

Święty Mikołaj przybył do naszej szkoły tylko w asyście aniołków.
Diabeł nie przybył, ponieważ w polskiej szkole na Ealingu są tylko grzeczne dzieci i w związku z tym, żaden uczeń nie otrzymał rózgi! A może niektórym by się przydała???

Wszyscy otrzymali paczuszki ze słodyczami. Mikołaj, który nas odwiedził rozdał słodkości w 37 klasach ponad 600 uczniom!
Jak to zdążyli zrobić??? Tego nie wiemy-to chyba właśnie mikołajowe cuda!
Troszkę pomogli mu nasi wspaniali rodzice z Koła Rodzicielskiego, za co im serdecznie dziękujemy.

Swoją obecnością ucieszył on nie tylko najmłodszych, którzy zaśpiewali mu piosenki ale także dyrekcję, księdza oraz panie nauczycielki, które włączyły się do wtórowania maluszkom. Wiele radości było również w starszych klasach, ponieważ oni też bardzo czekali na wizytę Świętego Mikołaja.

Święty Mikołaj sprawił naprawdę wiele radości w naszej szkole.

Sami popatrzcie ile uczniów zdążył obdarować!

Serdecznie dziękujemy Ci Święty Mikołaju i gorąco zapraszamy Cię do naszej szkoły za rok.

Zdjęcia: Wojtek Rybka

Zdjęcia na zamówienie