Zakończenie roku szkolnego klas IV gimnazjalnych 2016

18 czerwca 2016r. na uroczystej akademii pożegnaliśmy absolwentów klas IV gimnazjalnych.

Uczniowie tych klas wprowadzili sztandar szkolny i przekazali go uczniom klas III gimnazjalnych.

Wychowawczynie klas wręczyły absolwentom świadectwa ukończenia szkoły, a młodzież pięknie podziękowała swoim wychowawcom, nauczycielom historii i religii, dyrekcji oraz pani Bożenie Tytko odpowiedzialnej za administrację egzamiów GCSE.

Zostały także rozdane wyróżnienia za wyjątkowe starania w pracy nad rozwojem języka polskiego oraz wyróżnienia z historii i religii.
Podczas akademii, Kapelan Szkoły Ksiądz Dariusz Kwiatkowski MIC wręczył Puchar Polskiego Ośrodka Katolickiego za dojrzałą i świadomą postawę oraz za wybitne osiągnięcia w nauce języka polskiego, który w roku szkolnym 2015/2016 otrzymała Elena Tybulewicz.

Pani Katarzyna Kowalczyk z Zarządu Polskiej Macierzy Szkolnej wręczyła nagrodę im. Generała Władysława Andersa i puchar Polskiej Macierzy Szkolnej za całokszałt pracy i bardzo dobre wyniki w nauce. Puchar ten i nagroda zostały przyznane Karolinie Ewie Gumieniak.

Pani dyrektor Marta Bniński serdecznie zaprosiła uczniów do dalszej edukacji na poziomie AS /A2 i żegnając wszystkich zebranych życzyła przyjemnego odpoczynku i udanych wakacji.

Tego dnia pożegnaliśmy także dwie klasy kursu A2-naszych najstarszych uczniów.

Były emocje i łzy wzruszenia uczniów, nauczycieli i dyrekcji, ponieważ trudno się rozstawać po 13 latach wspólnej nauki.
To bardzo miłe, że uczniowie potrafią tak zżyć się z naszą szkołą.

Życzymy Wam wspaniałych sukcesów w dalszej edukacji!

Zdjęcia: Wojtek Rybka