Polityka Ochrony

W naszej pracy spotykamy wiele dzieci i dorosÅ‚ych, którzy z różnych powodów sÄ… potencjalnie zagrożeni. Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego Å›rodowiska, w którym żadne dziecko ani osoba dorosÅ‚a nie doÅ›wiadczy krzywdy lub wykorzystania podczas korzystania z naszych usÅ‚ug i kontaktu z nami.

Polska Sobotnia SzkoÅ‚a, Ealing zobowiÄ…zuje siÄ™ do:

​

• przestrzegania odpowiednich brytyjskich i miÄ™dzynarodowych przepisów, standardów oraz zapewnienia zgodnoÅ›ci z lokalnym prawem

• doceniania, szanowania i sÅ‚uchania dzieci oraz dorosÅ‚ych

• minimalizowania i zarzÄ…dzania sytuacjami, w których mogÅ‚oby dojść do nadużycia, poprzez utrzymywanie silnych systemów i procedur ochrony, w tym planowania, oceny ryzyka i systemów zabezpieczajÄ…cych

• dzielenia siÄ™ najlepszymi praktykami w zakresie ochrony oraz informacjami dotyczÄ…cymi obaw zwiÄ…zanych z ochronÄ… z odpowiednimi stronami, zachowujÄ…c w miarÄ™ możliwoÅ›ci poufność oraz angażujÄ…c dzieci i dorosÅ‚ych w stosownych przypadkach

• podejmowania dziaÅ‚aÅ„ i prowadzenia dochodzeÅ„ w sprawie podejrzeÅ„ o nadużycia w sposób proporcjonalny i wÅ‚aÅ›ciwy.

​

Od wszystkich pracowników wymagamy, aby ich zachowanie byÅ‚o zgodne z naszÄ… politykÄ… globalnÄ…. Wymagamy również, aby klienci, odbiorcy, partnerzy i dostawcy byli Å›wiadomi naszej globalnej deklaracji polityki ochrony i dziaÅ‚ali zgodnie z niÄ….

​

Zapewnimy odpowiednie i właściwe zasoby do wdrożenia niniejszego oświadczenia dotyczącego polityki globalnej oraz zapewniamy, że zostanie ono rozpowszechnione oraz zrozumiane.

PSS Ealing będzie dokonywać corocznego przeglądu niniejszej globalnej deklaracji polityki w celu odzwierciedlenia nowych zmian prawnych i regulacyjnych oraz zapewnienia dobrych praktyk.

Safeguarding Lead

Sylwia Spek